parcour.wgz.cz

Historie

Historie Cs
Counter-Strike (dále jen CS) je multiplayerová počítačová hra z pohledu první osoby (FPS) (a nejhranější online současnosti). CS vznikl jako nadstavba (mod) do hry Half-Life od společnosti Valve. Dnes je dostupná v několika plných i neplných verzích, starší CS 1.5, novější CS 1.6 a úplně předělaný CS: Source (CS: S). Zatímco verze 1.5 a 1.6 mají starší engine ze hry Half-Life, CS: S běží na Source enginu hry Half-Life 2. K disposici je i verze Condition Zero, která se ale v podstatě liší od verze 1.6 jen tím, že má navíc hru pro jednoho hráče (fyzika hry je stejná, což neplatí o CS: Source).
BETA 1
Po herní stránce byla BETA 1 nevyrovnaná, stereotypní. Tým, který prohrál neobdržel žádné peníze, což bylo opraveno v BETA 1.1, kde dostává $350. Další závažná chyba byla, že když někdo zemřel, nespadla mu zbraň na zem, kompletně zmizela. Modely hráčů si byli extrémně podobné a friendly fire (přátelská palba) nešel vypnout (opět opraveno v BETA 1.1). Vesta byla prakticky k ničemu, opraveno v BETA 1.9, kde kryla i ruce, což zůstalo dodnes.
BETA 2
nám přinesla tlumič na USP a M4A1, objevil se AK-47, SiG 552 Commando a Desert Eagle. Úpravou prošelo noční vidění.
BETA 3
přinesla nůž, helmu a P90, které v té době byly nepřesné a téměř k ničemu.
BETA 4
byla jedním z největších vydání CS. Zapříčinil se o to nový typ hry: Bomby. Položit bombu jste mohli na nových mapách de_nuke, de_dust a de_prodigy. Nové zbraně P228 a Steyr Scout, do vybavení přibyl HE granát. BETA 4.1 navíc přináší model SAS, na druhou stranu vyvolává negativní pocity.
BETA 5
přinesla dobré i špatné. Většinově se na ní podílelo Barking Dog Studios, které stojí za Homeworldem. Psaní do konzole mohlo shodit server. Obsahovala spoustu chyb. Herně se prakticky nezměnila, což znamenalo, že Commando a P90 stále vládly. Na druhou stránku BETA 5 přišla s mnoha skvělými vylepšeními plus novou zbraní, brokovnicí xm1014.
BETA 6
byla mezník v historii Counter-Strike. V pozadí nových zbraní MAC-10 a AUG, modelů hráčů Snow a GIGN, a upravením MP5, obsahuje BETA 6 dva nové herní typy. Útěk, kde museli teroristé utéct do vyznačené oblasti (v BETA 6 pouze jedna mapa); a krycí, kde CTčka musí chránit VIP. Mimo to BETA 6 obsahuje levoruké i pravoruké modely. Pokud BETA 6 ukončila nadvládu P90, začala něco mnohem horšího. Objevují se první cheateři.
BETA 6.5
Přináší upravený netcode, novou m4a1, m3 shotgun a USP, nový model pro Teroristy, plus kupu dalších změn. O něco později přišla BETA 6.6, kde byla většina cheaterů zneškodněna.
BETA 7
Nové mapy, hrané dodnes, jako např. cs_office, de_vegas, dále pak druhá mapa pro útěk as_highrise, cs_arabstreets a de_foption. Nůž dostal sekundární funkci, objevil se plně funkční VGUI, přidán nový model hráče Seal Team 6. Významně se také změnily animace modelů. Upravily se as_ mapy. Nyní má VIP usp. Byly opraveny pohledy kamery. Novinkou je možnost řídit vozidlo, k čemuž sloužila testovací mapa de_jeepathon2000.
BETA 7.1
opravovala chyby na mapách de_vegas, de_train a cs_arabstreets. Dále pak upravila přesnost při střelbě burstem (burst fire). Opravený byl kód pro řízení aut. Také hráči mají konečně správnou velikost, opravený zaměřovač a pro fajnšmejkry je zde nová ikonka pro HS (head shot). Samozřejmostí je opravením malých chyb a přidání nových cvarů (nastavitelných parametrů) pro server.
Verze 1.0
První finální verze, hra už nenese označení beta. Opraveno vesměs všechno. Nové zbraně H&K UMP .45, FN Five-Seven a SIG SG-550.
Verze 1.1
Při výskoku se více znepřesní střelba. Již není v zoomu vidět konec sniperky. Přidány nové cvary jako například mp_roundtime (délka jednoho kola), allow_spectators (povoluje na serveru diváky). Objevují se nové mapy cs_thunder, de_dust2 a de_inferno.
Verze 1.2
je mnohými považována za nejlepší verzi CS. Na tuto verzi existují i dnes funkční servery. Mimo jiné přidán cvar mp_startmoney (množství peněz na začátku hry).
Verze 1.3
Hráč musí stát na místě, když pokládá bombu a také nemůže střílet ani se pohybovat když bombu zneškodňuje. Upravena přesnost zbraní při skákání. Obsahuje nový anticheat.
Verze 1.4
nová mapa de_piranesi.
Verze 1.5
přináší prodlevu při zoomování. Upravené verze map de_aztec, de_pirenesi a de_inferno. Nové zbraně clarion a defender. Do hry je přidán také taktický štít. Hra dostala líbivější grafiku. _______________________________________________________________ Na závěr "Kritika hry" Kritici vytýkají hře její rutinnost. Většina lidí (převážně nehráči) si myslí že v CS jde pouze o běhání stále dokola a střílení do všeho co se pohybuje (pro někoho to samozřejmě může být skutečně tak). Jiní ale na druhou stranu tvrdí, že pokud se dostanete na jistou úroveň, zjistíte že je to jiné. Člověk který hraje si musí pamatovat mapy, cesty, vlastnosti zbraní a mnoho dalšího a po čase se musí naučit uvažovat jako nepřítel, a předvídat jeho kroky. Nakonec se ani tolik nevěnuje hraní, jako spíš přemýšlení nad nastávající situací. Je velice těžké posoudit, která strana má pravdu. Je však zřejmé,že argumenty obou stran mají jistou váhu. V Counter Strike se běhá po stejných mapách, ale tím že hráč hraje přes internet, tak získává hra na zajímavosti, neboť hráč musí plánovat kroky svého protivníka a být o krok před ním. Zdroj : www.server-one.biz